Platforma www.buxhetim.al ka si qëllim përfshirjen e qytetarëve në hartimin e buxhetit të bashkisë, në mënyrë të thjeshtë, transparente dhe efektive. Çdo qytetar mund të shprehë prioritetet e tij/saj mbi zërat e buxhetit, direkt nga telefoni ose kompjuteri.

Konispol Tepelenë Finiq Sarandë Delvinë Dropull Gjirokastër Libohovë Himarë Përmet Kolonjë Këlcyrë Memaliaj Selenicë Vlorë Mallakastër Poliçan Korçë Maliq Devoll Skrapar Berat Pustec Kuçovë Ura Vajgurore Roskovec Patos Fier Gramsh Pogradec Cërrik Belsh Lushnje Divjakë Prrenjas Peqin Rrogozhinë Kavajë Elbasan Librazhd Tiranë Kamëz Vorë Shijak Durrës Krujë Klos Kurbin Pukë Mat Mirditë Lezhë Vau i Dejës Fushë-Arrëz Kukës Has Dibër Bulqizë Tropojë Shkodër Malësi e Madhe